Rozhovor ║ Kristína Országhová ║ Téma: Dizajn vizuálnej komunikácie je formovaný kultúrnymi a politickými skresleniami dizajnéra. Samotní dizajnéri o tom často nevedia.

Témou rozhovoru je krátka, veľmi výstižná citácia z článku The Politics of Design od holandského dizajnéra Rubena Patera: "Dizajn vizuálnej komunikácie je formovaný kultúrnymi a politickými skresleniami dizajnéra. Samotní dizajnéri o tom často nevedia." 

Prečo je porozumenie tomu, čim je (de)formované naše nahliadanie na svet pre dizajnérov tak dôležité? Tento rozhovor začneme výborným príkladom, ktorý je dizajnérom určite blízky, pretože ide v širšom zmysle o data vizualizáciu, je ním mapa. Konkrétne mapa sveta, s ktorou sa stretávame od našich základných škôl.

Mojou hosťkou je Kristína Országhová. Umelkyňa, redaktorka mesačníka Kapitál a spoluorganizátorka Bratislava BAK Summer School. Prostredníctvom máp sa s Kristínou budeme rozprávať o tom, čo to je a ako sa prejavuje koloniálne myslenie, kde všade môžeme sledovať jeho dôsledky a ako môžme pracovať na jeho odstraňovaní a odhaľovaní v nás samotných.

Viac na: www.paralelnyatelier.sk

Share

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App